Vg3 Påbygg til topps!

De var muligens favoritter på forhånd, og de innfridde definitivt favorittstemplet underveis. Vg3 PBA-1 kan dermed titulere seg som Aglo-mestre skoleåret 2021-22. I finalekampen i dag slo de vg1 HOA med sifrene 39-36

Hallen var sånn delvis full, og de som har blitt vant til å se storkamper på skjerm stablet seg sammen i auditoriet vårt. Kamper av dette slaget streames selvsagt. Og – vi bløffer ikke – kampen ble også streamet til Thailand – direktesendt via Teams til og med.

Aglo vgs. i sentrum for begivenhetene i Thailand i dag

Natnapas fra Vg1HOA har foreldre som følger med fra hjemstedet sitt i Thailand. Bare sjekk bildet over. Slekta følger – fra Thailand – med på direktesendt TV-stream fra gymsalen på Aglo vgs. Fantastisk, synes vi! Og Natnapas og de andre HOA-elevene imponerte gjengen som fulgte oppgjøret på mobilskjerm i den thailandske byen Hua Hin. Nesten HOA, det,….

Men seier til datteren fikk slekta altså ikke se. Men de hadde det garantert kjempeartig der borte i sørøst!

Vg3 PBA-1 var altså skarpest i det som var turneringens jevneste, beste og mest dramatiske oppgjør. Lagene fulgte hverandre poeng for poeng. Vi mista tellingen på hvor mange ganger det stod uavgjort på poengtavla. Siste gang var på stillingen 35-35 to knappe minutter før slutt. En kjempespurt av de sjeldne fra Vg3 PBA-1 var det som skulle til. 39-36 altså!

Ryktene har forresten begynt å svirre på Aglo. Det sies at en gjeng lærere nå føler posisjonen sin som «best-i-volleyball-på-Aglo» sterkt truet etter det fine spillet som har blitt vist de siste ukene. Med andre ord; mye tyder på nok et knokkeloppgjør på Aglo i vår. Vg3 PBA-1 mot Lærerne… Oiiiiiiiooooiiiii!

Billedserien under viser hva som skjedde mellom klokka 14.30-15.10 i dag. PS! I Thailand var klokka da 19.30-20.10. Klikk på bildene for å se dem større.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook poster

VG1 Bygg har vært på kurs i kubbemuring og leirepussing. De var på besøk på Munkeby hvor de bygger et bolighus av trekubber som mures sammen med leire. Gjenbruk og naturlige materialer gir et sunt hus som puster og naturlig regulerer fukt og innetemperatur.

VG1 Bygg har vært på kurs i kubbemuring og leirepussing. De var på besøk på Munkeby hvor de bygger et bolighus av trekubber som mures sammen med leire. Gjenbruk og naturlige materialer gir et "sunt" hus som puster og naturlig regulerer fukt og innetemperatur. ... Se merSe mindre

6 dager siden
Last mer

Instagram poster
DH og Vg2søm ønsker alle en god helg.☀️
🐝Bli med FBIE-jentene på besøk til 2.klasse på Kvislabakken skole🐝 De positive og arbeidsomme andreklassingene har produsert flyvende insekter, både bier og fantasidyr, som skal være med på å lage liv i installasjonen vi er i gang med å skape, nettopp her på Kvislabakken 🌳🤩 Vi har mye spennende på gang, så følg med!😉

#aglo #aglovgs #aglofbie #fbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign #kvislabakkenskole #kunstoghåndverk #skaperglede