HS brukte det STOOORE klasserommet

Å bruke godværet til å være ute setter en ekstra spiss på en skoledag. Det var kjempetrivelig, men også formidling av kunnskap ble satt i fokus. Elevene fikk med andre ord både i pose og i sekk…

Nærområdet til skolen er unikt. HS satte denne gang kursen oppover. Nærmere bestemt til Svartkamhytta på Forbordsfjellet.

alt

Noen småeksempler på hva en slik dag kan bringe med seg av kunnskap og lærdom:

De fleste gikk fra kirka og opp. En anseelig tur i gymlærernes ånd. Underveis oppdaget selvsagt elevene mye rart – helt i naturfaglærernes ånd.

Mat er en del av HS-faget, og på Svartkamhytta ble kokkekunstene testet i fullt monn. Fysisk aktivitet, kosthold og sunne matvaner skal stå i et særskilt fokus dette skoleåret.

Matte- og samfunsfagslærer Henrik har alltid oppgaver – og sanger – på lur, og han hadde ingen problemer med å sette disse fagene i sentrum. Det er vel det som kan kalles læring med naturmetoden.

En floskel, men dog; alle var enige om at det var en herlig skoledag…

alt

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook poster

Den siste dagen før vinterferien tok hele skolen turen til ski-VM på Granåsen! Stemningen var på topp, og det var en kjempe flott opplevelse🇳🇴 ... Se merSe mindre

2 uker siden
Last mer

Instagram poster
Nå er det vinterferie!🥳 Siste dag før ferien dro hele skolen på ski-VM på Granåsen! Det ble en kjempeopplevelse for oss alle! ❄️☀️
#aglo #aglovgs #badminton