Slik blir skolestarten

Mandag 18. august braker det løs med et splitter nytt skoleår på Aglo. Dermed sier vi VELKOMMEN til ca. 220 helt nye elever.

Det er med andre ord klar-ferdig-gå for nye utfordringer, nye muligheter og nye spennende bekjentskaper. Et skoleår på Aglo preger alle.

Alle elevene møter på skolen klokka 10.00 – PRESIS. Den aller første skoledagen går bussen fra Halsen ungdomsskole klokka halv ti, og den vil være merket Aglo vgs.

Her er programmet for den første uka:

mandag 18. august

09.30                   Bussene går fra Stjørdal til Aglo

10.00                   oppmøte på skolen

10.00 – 14.00        Elevene møter i klassene sine

14.00 – 15.00        Fellessamling i salongen med enkel servering

15.10                   Bussene går tilbake til Stjørdal

tirsdag 19. august

08.40                   Alle møter i klassene

10.25 – 11.25       Møte med elevombudet for vg1-klassene

12.00-15.10        Møter i klassene

onsdag 20. august

08.40 – 12.5.00    Bli-kjent-tur på skoleområdet. Vi griller….

torsdag 21. august

Ordninær skoledag

fredag 22. august

ordinær skoledag

14.00 – 15.00      Ukeslutt i salongen

 

 

 

 

Eventyrskogen – et samarbeidsprosjekt

«Vi har ei bru mellom to bygg som er trist og grå»

Slik startet e-posten fra fagleder Ingri Støversten ved Kvislabakken skole. En enkel henvendelse – men med et stort potensial. Ønsket var klart: Å gjøre gangbrua mellom skolebyggene til noe mer enn bare en praktisk gjennomgang. Hva med farger, mønstre, kanskje et eventyrtema?

Oppdraget gikk til FBIE-elevene på vg1 ved Aglo videregående skole, og slik beskrev lærerne Siri Fagerbakke og Tone Fiskvik Hammer oppgaven for sine elever: Vi skal skape et miljø som stimulerer sansene, gir ro og vekker lærelyst. Et sted elevene på Kvislabakken skole kan gå gjennom og faktisk oppleve. Et kreativt samarbeid på tvers – mellom elever i barneskole og videregående, og mellom idé og gjennomføring.

17. januar møttes elevene fra Aglo og Kvislabakken for første gang. Et lite rom ble fylt med idémyldring, moodboards, skisser og begeistring. 2.- og 7.-klassingene kom med forslag og innspill – og elevene våre tok dem med tilbake til klasserommet.

Gjennom hele våren har FBIE-elevene jobbet iherdig. De har lært å holde møter med oppdragsgiver, følge budsjett, samarbeide i grupper og utvikle løsninger sammen. De har snekret, sydd, tegnet, malt og ikke minst – skapt. Små kirsebærblomster ble laget i fellesskap med 7. trinn, mens 2. trinn bisto i produksjonen av lodne humler. Resultatet ble et helt nytt rom – fylt av farger, liv og fantasi.

Fredag 23. mai ble prosjektet offisielt åpnet med snorklipping og taler. Etter en demokratisk avstemning blant elevene på Kvislabakken fikk gangbrua sitt nye navn: Eventyrskogen. Navnet ble høytidelig avslørt av elevrådet, før Rune Larsen klippet den røde snora og markerte åpningen.

Det har vært et lærerikt prosjekt med både humper og svinger underveis. Men som elevene selv oppsummerte: «Sammen klarer vi å finne en løsning.»

Vi på Aglo FBIE takker for tilliten – og håper det blir flere eventyr i framtida.

Bilder av Siri Fagerbakke

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Instagram poster