Klart for «street fashion» på Aglo

 

TEKST: tsj  FOTO: abh

Klassens (trendy) lærer, Anne Berit Haabeth, lover en gruppeoppgave i løpet av kort tid med fokus på litt mer morderne retninger.
– Ja, det skal de få. «Street fashion» er en ny retning hvor det blant annet fokuseres på diagonale og horisontale linjer i klippen. I tillegg brukes det kreative farger i håret, forteller Anne Berit som syntes det var spennende å ha med elevene til Oslo for å kunne fange opp de siste signalene fra yrket.
Vi for vår del oppfordrer våre kolleger blant Aglo-lærerne om å stille sine kloke hoder til disposisjon når aksjon «Street fashion» settes i gang på frisøravdelingen vår.
Frisør-NM ble arrangert i Folkets Hus i Oslo, og Aglo-gjengen tilbrakte det meste av helgen der inne. Men de fikk med seg mye annet også…
– Shopping, shopping og shopping. Vi shoppa nesten hele fredagen, røper Frida og Elin. Som vårt bilde viser fikk de også med seg Operaen. Et bygg som de mente var noe av det flotteste de hadde sett.
– Vi sjekka blant annet doen inne i operaen. Til og med der inne var arkitekturen helt spesiell, ler de to jentene.
Brudepynting er en av oppgavene som venter frisørelevene våre.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook poster

Last mer

Instagram poster
Velkommen inn vår fantastiske og kreative hverdag i kjelleren på Villa Form✨️🌱🍃🌳 

For tiden jobber vi med et spennende oppdrag fra Kvislabakken skole🌱 Tusen takk for oppdraget!!

#aglo #aglovgs #kvislabakkenskole #eksponeringsdesign #interiør #aglofbie #fbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign @aglo_fbie @kvislabakkenskole
VG1 Bygg er i full sving! Her jobber de med å montere royalimpregnert tretak på en gapahuk som skal til Markabygda Montessori Skole! 🌟💪
✨️Wow! Vi føler oss så priviligert som har fått lov til å tilbringe to inspirerende timer sammen med designer og kunstner Edda Gimnes i dag! ✨️Tenk å være så heldig å få lov til å ikle seg den samme kåpa som Cardi B og Lady Gaga har brukt i sine musikkvideoer og kampanjer (ja, jeg mener den eksakt samme kåpa)✨️ Elever og lærere fra HDP, FBIE og Søm tar med oss lærdom og inspirerende ord fra Edda: Aldri gi opp drømmen din✨️ Alt trenger ikke å være perfekt✨️ Tør å gjøre feil✨️Du kommer langt med hardt arbeid✨️Tål de nederlag som kommer✨️ Tør å spørre om hjelp - det verste du får er et nei✨️Jobb med det du elsker! ✨️💃🏻 takk, @edzgimnes , håper vi sees snart igjen❤️

#eddagimnes #design #cardib #ladygaga #aglofbie #aglohdp #aglovgs