Is i løypa – itjno problem!

Ivan Winther Lisø Vg1 TIF løser snøproblemer på Selbuskogen skisenter. I løpet av ettermiddagen skal han være ferdig med «slodden» som skal løse føreproblemene i den isete løypa.

Lørdag og søndag arrangeres Sprint-NM i skiorientering samt finalene i Norgescupen på Selbuskogen skisenter. Det er steinhard is i løypene, og da må det settes inn tiltak.

Arrangøren, Stjørdals-Blink orientering, trengte mer utstyr og bestilte dermed en ny «slodd» fra Aglo vgs. Ivan fra Vg1 TIF fikk hovedansvaret.

– En fin og artig arbeidsoppgave, og heller ikke for vanskelig, forteller Ivan. Litt hjelp har han fått fra lærerne sine, og han regner med å nå tidsfristen i ettermiddag. Og; det er nyttig for alle at Vg1-elever kan utføre en jobb som andre får stor glede av.

Slodden skal festes bakpå en snøscooter. Så blir det full fart gjennom den – i dag – isete løypa. Etter noen runder med slodden er isen gjor om til mer eller mindre løs snø. Snøen blir fordelt, og eventuelle ujevnheter i sporet blir rettet opp. Vips så kan etterhvert norgesmestrene i skiorientering kåres.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Den tradisjonelle bli-kjent-turen ble i år gjennomført i vått vær – men det la ingen demper på stemningen.🌧☂️ (Nesten) ingen klagde, og det er fantastisk å være i gang med et nytt skoleår!😎 ... Se merSe mindre

Den tradisjonelle bli-kjent-turen ble i år gjennomført i vått vær – men det la ingen demper på stemningen.🌧☂️ (Nesten) ingen klagde, og det er fantastisk å være i gang med et nytt skoleår!😎Image attachmentImage attachment+2Image attachment
Last mer

Instagram poster
🌸FBIE-gjengen er kjendiser i bladet! Sjekk ut den flotte artikkelen på bladet.no🌸

 @bladetlokalavis #aglo #aglofbie #aglovgs
#kvislabakkenskole #fbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign #interiør #eksponeringsdesign #stjørdalkommune @aglo_fbie @aglovgs
I dag ble årsutstillingen Kreativ implosjon  åpnet av rektor. 
Det er elever ved Vg1 Håndverk, design og produktutvikling og Vg2 Søm og tekstilhåndverk som stiller ut produktene sine.
Utstillingen vil stå frem til 17. juni
Følg oss
This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.