Historie – deretter IKEA

SSR-avdelinga vår (Salg, service og reiseliv) tok navnet sitt på alvor og reiste på ekskursjon helt til Trondheim i går. Spennende og ikke minst lærerikt å flytte klasserommet vekk fra skolen noen timer.

Reisemål nr. 1 for dagen var Vitenskapsmuseet på Kalvskinnet. Et skreddersydd opplegg gjennom Den kulturelle skolesekken med god historieformidling om lokal matkultur gjennom tidene. Siden havet har vært så viktig som næringskilde, var det mest fokus på dette. Det var også noen gode smaksprøver med mat fra havet som hvalkjøtt, sild, tørrfisk og blåskjell. To av elevene fikk også prøve seg som kokker sammen med en lokal kokk som jobber på Stokkøya bildet over). Vellykket det også!

Etter besøket på Vitenskapsmuseet  dro elevene videre til IKEA. Handlemekka nr. 1 i nabobyen vår. Her fikk elevene også tid til å spise lunsj. De studerte butikken med oppgaver om indre og ytre salgsmiljø, bærekraft og HMS. Og ikke minst – de fikk førstehånds info om bedriften IKEA.

 

Foto: Jonas Skjervold

Les også artikkelen i bladet.no her.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons Last mer

Instagram poster
Gratulerer med dagen!🇧🇻🥰Hilsen elever og lærere på Villa Form❤️ Takk for oppdraget, Skatval 17.mai-komité!!

#aglo #aglovgs #aglofbie #17mai #17maikrans #krans #fbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign @aglo_fbie @aglovgs
For ei produktiv, kreativ, bærekraftig og artig uke vi har hatt Villa Form🌞🤩🦸‍♀️. 
@aglo_fbie #aglofbie #aglovgs #bærekraftig #kvislabakkenskole #innovasjon #vikansgartneri
I anledning bærekraftsuka har de ulike avdelingene deltatt i en innovasjonscamp der de har lagd bærekraftige produkter! Flinke og kreative elever!