Går dette bra, da?

200 elever kommer altså tirsdag morgen. De kommer – skal vi tro sjekken vår fredag formiddag – til et salig kaos.

Eller….???

– Velkommen til Aglo, sier inspektør Guri Fornes Drop og lover at det skal bli kjempestas å bli Aglo-elev til uka. Det er bare litt kaos rett før…

«Låven» er spenningstoppen, både ute og inne. Vi har vandra litt ute og inne og er ikke så rent lite imponert over inspektører som bokstavelig talt greier å roe ned.

Tre av lærerne våre, Solveig Salberg, Randi Avelsgaard og Randi Grav Rønning inntok lunsjen i de ansattes nye kantine… Eller det som skal/kan bli det. Det komplette kaos… Men de kosa seg.

Frisøravdelinga er under angrep ser det ut til, men frisørchæf Anne Berit Haabeth tror på klipp og føn etc. fra første skoledag…, sånn omtrent.

Det skal de Aglo-ansatte ha; de takler utfordringer med et åpent og godlynt sinn.

Det er altså «Låven» (det svære hvite signalbygget) det handler om. Låven som snart er splitter ny både oppe og nede. Oppe er det for så vidt greitt. En hel gjeng lærere inntok 2.etage så tidlig som høsten 2015. .  2.etage er allerede legendarisk etter ett års bruk. Les mer om 2. etage her

Men altså 1. etage…

Frisøravdelinga, kontorer, kantine for ansatte, kantine for elever og kjøkken +++. Inne og ute.

Kan dette gå bra, da?

Det gjør visstnok det. Arbeidsfolka står på som bare det. Hamrer, maler, sorterer, rydder, monterer, går rundt sæ sjøl osv. Et organisert kaos som billedserien vår ovenfor viser antydninger til.

Med andre ord; det er litt spenning et par dager før, men vi garanterer maksimal trivsel, mye gøy, mye læring, et pent uteareal og gode lokaliteter. Ganske så snart.

Elevkantina er så godt som klar, ansattekantina… vel, vel… Men det blir.

Lykke til med skolestart både til elever, lærere og arbeidsfolk. Fellesinnsats!

Eventyrskogen – et samarbeidsprosjekt

«Vi har ei bru mellom to bygg som er trist og grå»

Slik startet e-posten fra fagleder Ingri Støversten ved Kvislabakken skole. En enkel henvendelse – men med et stort potensial. Ønsket var klart: Å gjøre gangbrua mellom skolebyggene til noe mer enn bare en praktisk gjennomgang. Hva med farger, mønstre, kanskje et eventyrtema?

Oppdraget gikk til FBIE-elevene på vg1 ved Aglo videregående skole, og slik beskrev lærerne Siri Fagerbakke og Tone Fiskvik Hammer oppgaven for sine elever: Vi skal skape et miljø som stimulerer sansene, gir ro og vekker lærelyst. Et sted elevene på Kvislabakken skole kan gå gjennom og faktisk oppleve. Et kreativt samarbeid på tvers – mellom elever i barneskole og videregående, og mellom idé og gjennomføring.

17. januar møttes elevene fra Aglo og Kvislabakken for første gang. Et lite rom ble fylt med idémyldring, moodboards, skisser og begeistring. 2.- og 7.-klassingene kom med forslag og innspill – og elevene våre tok dem med tilbake til klasserommet.

Gjennom hele våren har FBIE-elevene jobbet iherdig. De har lært å holde møter med oppdragsgiver, følge budsjett, samarbeide i grupper og utvikle løsninger sammen. De har snekret, sydd, tegnet, malt og ikke minst – skapt. Små kirsebærblomster ble laget i fellesskap med 7. trinn, mens 2. trinn bisto i produksjonen av lodne humler. Resultatet ble et helt nytt rom – fylt av farger, liv og fantasi.

Fredag 23. mai ble prosjektet offisielt åpnet med snorklipping og taler. Etter en demokratisk avstemning blant elevene på Kvislabakken fikk gangbrua sitt nye navn: Eventyrskogen. Navnet ble høytidelig avslørt av elevrådet, før Rune Larsen klippet den røde snora og markerte åpningen.

Det har vært et lærerikt prosjekt med både humper og svinger underveis. Men som elevene selv oppsummerte: «Sammen klarer vi å finne en løsning.»

Vi på Aglo FBIE takker for tilliten – og håper det blir flere eventyr i framtida.

Bilder av Siri Fagerbakke

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Instagram poster
🌸Eventyrskogen🌸 Takk @kvislabakkenskole for et kjempespennende oppdrag! På fredag ble Eventyrskogen offisielt åpnet med brask og bram. Prosjektet har vg1 FBIE på Aglo vgs, jobbet med siden nyåret. Kvislabakken skole ønsket seg et sansestimulerende som som innbyr til ro og lærelyst,  og vi håper at Eventyrskogen innfrir🌳🌲🌼🌸🦋🐝🦉📚 

#aglo #aglovgs #kvislabakkenskole #fbie #aglofbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign #interiør #eksponeringsdesign #stjørdalkommune @aglo_fbie @aglovgs
Gratulerer med dagen!🇧🇻🥰Hilsen elever og lærere på Villa Form❤️ Takk for oppdraget, Skatval 17.mai-komité!!

#aglo #aglovgs #aglofbie #17mai #17maikrans #krans #fbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign @aglo_fbie @aglovgs
For ei produktiv, kreativ, bærekraftig og artig uke vi har hatt Villa Form🌞🤩🦸‍♀️. 
@aglo_fbie #aglofbie #aglovgs #bærekraftig #kvislabakkenskole #innovasjon #vikansgartneri
Følg oss