«Mesterstykke» levert med stil

– Et fint og artig opplegg. Fine aktiviteter, men noen av spørsmålene vi fikk var litt lette, sier Marianne.

Marianne var en av seks brukere fra FIDES (tidligere ASVO) i Stjørdal. Gruppen syntes det var helt ok å nyte godt av skolearbeidet til aktivitørelevene (vg2) på Aglo.

I«mesterstykket» er det meningen at aktivtørelevene skal ta i bruk all kunnskap de har tilegnet seg i løpet av skoleåret.

akt v akr b

– Det dreier seg om alt fra planlegging til gjennomføring av en aktivitetsdag. Og som du kan se har de laget at godt og variert program, sier aktivitørlærer Lillian Solstad til aglo.no. Hun kan fortelle at «mesterstykketet» er den aller siste finpussen foran eksamen.

De seks brukerne fikk som sagt en fin opplevelse da de gjennomførte dagen på Aglo. Det hele startet med velkomst hvor husorkesteret på Aglo, Next to Perfect, serverte en huskonsert med både DDE, Åge og amerikansk rock på programmet. Deretter var det aktivitetsløype med både teoretiske og praktiske utfordringer før det hele ble avsluttet med grilling, kaffe og kaker.

akt a

Foto: Jonas Skjervold

Les også artikkelen i bladet.no her.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

I dag var påbygg-elevene på Hegra festning i forbindelse med markeringen av frigjøringsdagen. Samtidig ble festningen formelt fredet av Riksantikvaren – 80 år etter at Norge ble frigjort fra okkupasjon 🇳🇴 ... Se merSe mindre

I dag var påbygg-elevene på Hegra festning i forbindelse med markeringen av frigjøringsdagen. Samtidig ble festningen formelt fredet av Riksantikvaren – 80 år etter at Norge ble frigjort fra okkupasjon 🇳🇴Image attachmentImage attachment+1Image attachment
Last mer

Instagram poster
For ei produktiv, kreativ, bærekraftig og artig uke vi har hatt Villa Form🌞🤩🦸‍♀️. 
@aglo_fbie #aglofbie #aglovgs #bærekraftig #kvislabakkenskole #innovasjon #vikansgartneri
I anledning bærekraftsuka har de ulike avdelingene deltatt i en innovasjonscamp der de har lagd bærekraftige produkter! Flinke og kreative elever!