Åpen skole – DIGITALT

Torsdag 4. februar klokka 18:00. DA SKJER DET! Aglo vgs. inviterer til ÅPEN SKOLE – digitalt.

TEAMS LIVE EVENT. 4. FEBRUAR 18:00. MØT OSS DIGITALT

 

Klikk på boksen over og bli med på ÅPEN SKOLE PÅ AGLO.

 

Korona-viruset snur opp-ned på det meste, så også på Aglo vgs. Å invitere til Åpen skole på gammelmåten er ikke mulig vinteren 2021. Men vi satser på å vise dere alt vi har å by på ved et digitalt besøk til skolen vår. Slå på PC’en, si til deg selv at «nå er jeg på Aglo» og få med deg en runde rundt på skolen vår. Vi skal forsøke å gjøre det så virkelighetsnært som mulig.

Akkurat slik kan det være på skolen vår. Helse og oppvekstfag har flere spennende tilbud

En rundtur rundtomkring på den trivelige skolen vår med andre ord. Tre av oss tok på seg rollene som guide/skuespiller, regissør og fotograf. Trioen Runar Hegseth, Malmfrid Ervik og Guri Fornes Drop med andre ord.

– Vi har vært innom alle avdelingene våre. Filmet i de fleste kroker og fått noen til å fortelle om avdelingen sin. Stort sett har det vært lærere som har vært i aksjon. Vi tror vi skal greie å gi et spennende bilde av skolen vår, sier Guri Fornes Drop.

Vår aller yngste lærer, Runar Hegseth, er filmens guide. Han burde ha peiling. For noen år siden var han elev på Vg3. I dag er han norsklærer på Vg3. Han får testa seg skikkelig i filmen. Stakk innom frisøravdelingen med «normalt» hår for deretter å komme litt betutta ut med GRØNT HÅR. Respekt, Runar

PS! Han vaska grønnfargen et par timer senere… Pingle, Runar!

ÅPEN SKOLE – DIGITALT vil skje på portalen TEAMS. Deretter vil det bli mulig å chatte direkte med oss. Lurer du på noe er det bare å fyre løs. Vi skal svare,

I etterkant legger vi nok ut filmsnuttene på aglo.no også

Eventyrskogen – et samarbeidsprosjekt

«Vi har ei bru mellom to bygg som er trist og grå»

Slik startet e-posten fra fagleder Ingri Støversten ved Kvislabakken skole. En enkel henvendelse – men med et stort potensial. Ønsket var klart: Å gjøre gangbrua mellom skolebyggene til noe mer enn bare en praktisk gjennomgang. Hva med farger, mønstre, kanskje et eventyrtema?

Oppdraget gikk til FBIE-elevene på vg1 ved Aglo videregående skole, og slik beskrev lærerne Siri Fagerbakke og Tone Fiskvik Hammer oppgaven for sine elever: Vi skal skape et miljø som stimulerer sansene, gir ro og vekker lærelyst. Et sted elevene på Kvislabakken skole kan gå gjennom og faktisk oppleve. Et kreativt samarbeid på tvers – mellom elever i barneskole og videregående, og mellom idé og gjennomføring.

17. januar møttes elevene fra Aglo og Kvislabakken for første gang. Et lite rom ble fylt med idémyldring, moodboards, skisser og begeistring. 2.- og 7.-klassingene kom med forslag og innspill – og elevene våre tok dem med tilbake til klasserommet.

Gjennom hele våren har FBIE-elevene jobbet iherdig. De har lært å holde møter med oppdragsgiver, følge budsjett, samarbeide i grupper og utvikle løsninger sammen. De har snekret, sydd, tegnet, malt og ikke minst – skapt. Små kirsebærblomster ble laget i fellesskap med 7. trinn, mens 2. trinn bisto i produksjonen av lodne humler. Resultatet ble et helt nytt rom – fylt av farger, liv og fantasi.

Fredag 23. mai ble prosjektet offisielt åpnet med snorklipping og taler. Etter en demokratisk avstemning blant elevene på Kvislabakken fikk gangbrua sitt nye navn: Eventyrskogen. Navnet ble høytidelig avslørt av elevrådet, før Rune Larsen klippet den røde snora og markerte åpningen.

Det har vært et lærerikt prosjekt med både humper og svinger underveis. Men som elevene selv oppsummerte: «Sammen klarer vi å finne en løsning.»

Vi på Aglo FBIE takker for tilliten – og håper det blir flere eventyr i framtida.

Bilder av Siri Fagerbakke

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Instagram poster