Dikt ga inspirasjon til flere dikt

Hadde ikke klasserommet blitt litt hyggeligere med et personlig preg? Norskgruppa fikk i oppdrag å lage en utstilling hvor de gjennom lyrikk og illustrasjoner skulle gi uttrykk for tanker, erfaringer og følelser. Og ikke minst; pynte litt opp klasserommet.

Vg2 BUA + HEA fikset oppgaven! Ja, såpass bra at norsklæreren ble imponert.

Elevene fikk utdelt flere dikt som skulle inspirere til  arbeidet.

  • «Ingen som du» av Ingvar Hovland
  • «Man må bare gjøre det beste ut av det» av Vegard Sæteren
  • «Eg er ein mann av den nye tida» av Jon Hjørnevik
  • «Fy faen» av Ingvild Lothe
  • «Ode til» av Trygve Skaug
  • «Det går over» av Trygve Skaug
  • «Invictus» av William Ernest Henley, til norsk ved Bjarte Hjelmeland

 

Lese teksten, tolke teksten, utforske teksten og lage en presentasjon til teksten. Skape ditt bidrag til utstillingen i klasserommet. Det var oppdraget.

Og – i følge norsklærer Monica Storøien – flere av elevene greidde ikke helt å følge arbeidsbeskrivelsen. De gikk nemlig videre. De produserte EGNE DIKT i tillegg.

– Det ble skrevet fine og innholdsrike dikt. Jeg ble rett og slett imponert, sier hun.

To av diktene som elevene produserte kan du lese og se under.

 

Har du lyst – og samtidig befinner deg på skolen vår – kan du sikkert stikke innom for å se nærmere på HEA/BUAs diktvegg.

 

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Tidligere Aglo-elev Glenn Olav Nordahl har tatt fagprøven – og det gikk strålende! Prøvenemnda skrøt både av prøvestykket og teorien. De la spesielt merke til at finishen var skikkelig bra.

På bildet er Glenn Olav sammen med Torgeir Lund Rotabakk – tidligere lærer på Aglo, nå opplæringsrådgiver hos Opplæringskontoret for byggfag.

Vi ønsker Glenn Olav masse lykke til videre i yrkeslivet!
... Se merSe mindre

Tidligere Aglo-elev Glenn Olav Nordahl har tatt fagprøven – og det gikk strålende! Prøvenemnda skrøt både av prøvestykket og teorien. De la spesielt merke til at finishen var skikkelig bra.

På bildet er Glenn Olav sammen med Torgeir Lund Rotabakk – tidligere lærer på Aglo, nå opplæringsrådgiver hos Opplæringskontoret for byggfag.

Vi ønsker Glenn Olav masse lykke til videre i yrkeslivet!Image attachmentImage attachment
Last mer

Instagram poster
Med blinkskudd fra dagens produksjon på verkstedet til HDP & Vg2 Søm, ønsker vi GOD HELG!☀️
🌸Vi ønsker alle en god helg med Vg2 Søm sitt prosjekt BLUSE OG SKJØRT!🌸