Byggelever i praksis

Forsmak på arbeidslivet

Elevene som går på VG2 Tømrer ved Aglo videregående skole har praksis store deler av året. Praksis er en kjempeflott mulighet til å øve seg på ferdigheter de har lært på skolen, ute i en faktisk arbeidsplass.

Dette skoleåret er blant annet Simon i praksis hos Riis Bygg. Her skal han være hver mandag og fredag fremover. Det er positive tilbakemeldinger fra både bedrift og elev som bekrefter at dette er en velfungerende opplæringsarena!

Ahmed er i praksis hos Røvik Multiservice. Han sier det er veldig trivelig å være med på byggeplass og jobbe sammen med flinke fagfolk. De legger nå nytt tak på en enebolig på Stjørdal, og Ahmed har kjøpt seg nye ullsokker for anledningen.

En dag i uka er Lucas i praksis hos Tobb Byggdrift. Der lærer han mye nytt om blant annet sprinkleranlegg og ventilasjon. Han synes det er topp å være med på både sjekklisterunder og andre oppdrag!

Praksis gir elevene verdifull arbeidserfaring. I tillegg får de innsikt i hvordan det er å jobbe på en ekte arbeidsplass, noe som gjør overgangen fra skole til arbeidsliv mye smidigere.

Foto: Jonas Skjervold

Les også artikkelen i bladet.no her.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons Last mer

Instagram poster
Gratulerer med dagen!🇧🇻🥰Hilsen elever og lærere på Villa Form❤️ Takk for oppdraget, Skatval 17.mai-komité!!

#aglo #aglovgs #aglofbie #17mai #17maikrans #krans #fbie #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign @aglo_fbie @aglovgs
For ei produktiv, kreativ, bærekraftig og artig uke vi har hatt Villa Form🌞🤩🦸‍♀️. 
@aglo_fbie #aglofbie #aglovgs #bærekraftig #kvislabakkenskole #innovasjon #vikansgartneri
I anledning bærekraftsuka har de ulike avdelingene deltatt i en innovasjonscamp der de har lagd bærekraftige produkter! Flinke og kreative elever!