Byggelever i praksis

Forsmak på arbeidslivet

Elevene som går på VG2 Tømrer ved Aglo videregående skole har praksis store deler av året. Praksis er en kjempeflott mulighet til å øve seg på ferdigheter de har lært på skolen, ute i en faktisk arbeidsplass.

Dette skoleåret er blant annet Simon i praksis hos Riis Bygg. Her skal han være hver mandag og fredag fremover. Det er positive tilbakemeldinger fra både bedrift og elev som bekrefter at dette er en velfungerende opplæringsarena!

Ahmed er i praksis hos Røvik Multiservice. Han sier det er veldig trivelig å være med på byggeplass og jobbe sammen med flinke fagfolk. De legger nå nytt tak på en enebolig på Stjørdal, og Ahmed har kjøpt seg nye ullsokker for anledningen.

En dag i uka er Lucas i praksis hos Tobb Byggdrift. Der lærer han mye nytt om blant annet sprinkleranlegg og ventilasjon. Han synes det er topp å være med på både sjekklisterunder og andre oppdrag!

Praksis gir elevene verdifull arbeidserfaring. I tillegg får de innsikt i hvordan det er å jobbe på en ekte arbeidsplass, noe som gjør overgangen fra skole til arbeidsliv mye smidigere.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook poster

Gjennom den kulturelle skolesekken fikk byggavdelinga på Aglo muligheten til å besøke Sverresborg Trøndelag folkemuseum og lære om tradisjonelt bygningshåndverk. Elevene fikk være med på å lage nye tømmerstokker til stallen og fjøset på Meldalstunet, som opprinnelig ble bygget på 1600-tallet og senere flyttet til museet i 1934.

Gjennom opplegget Fra skog til hus fikk elevene et unikt innblikk i lafteprosessen. De undersøkte gamle tømmerstokker, lærte om merkinger og tegninger, og fikk prøve seg på ulike tradisjonelle teknikker!Image attachmentImage attachment+2Image attachment

Gjennom den kulturelle skolesekken fikk byggavdelinga på Aglo muligheten til å besøke Sverresborg Trøndelag folkemuseum og lære om tradisjonelt bygningshåndverk. Elevene fikk være med på å lage nye tømmerstokker til stallen og fjøset på Meldalstunet, som opprinnelig ble bygget på 1600-tallet og senere flyttet til museet i 1934.

Gjennom opplegget "Fra skog til hus" fikk elevene et unikt innblikk i lafteprosessen. De undersøkte gamle tømmerstokker, lærte om merkinger og tegninger, og fikk prøve seg på ulike tradisjonelle teknikker!
... Se merSe mindre

1 dag siden
Last mer

Instagram poster
🌸Vi ønsker alle en god helg med Vg2 Søm sitt prosjekt BLUSE OG SKJØRT!🌸
I dag var byggavdelinga på @sverresborgmuseum for å lære om tradisjonelt bygningshåndverk! #aglo #lafting #tradisjonshåndverk  #sverresborg
DH og Vg2søm ønsker alle en god helg.☀️