Aglo-elever bygger utstillingsvegger for kulturskolen

Aglo-elever bygger utstillingsvegger for kulturskolen

Da det ble klart at galleriet i Kimen kulturhus skulle brukes til jubileumsfeiring i stedet for kunstutstilling, stod Stjørdal kulturskoles vårutstilling i fare. Nå har bygg- og anleggselever her på Aglo  trådt til og bygger ti utstillingsvegger, slik at kulturskoleelevene likevel får vist fram kunsten sin.

– Nå kan jeg endelig love kulturskoleelevene en utstilling, sier Christina Henriette Myran, som er lærer både på Aglo og kulturskolen.

Byggingen skjer som en del av undervisningen, og gir verdifull praksis til Aglo-elevene – både ungdom og voksne, med ulik bakgrunn og erfaring.

– Det føles godt å kunne bidra, sier eleven Sapta Pandia.

Takket være Aglo-elevenes innsats, får kulturskoleelevene en utstilling også i år!

Foto: Jonas Skjervold

Les også artikkelen i bladet.no her.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Instagram poster
Sitte-volleyball i gymmen i dag. Spennende å lære noe nytt.
3PBA tok turen til Trondheim for å lære mer om Olav den Hellige! Vi fikk være med på et spennende og lærerikt opplegg på @rustkammeret👍☺️
🌸🌼🌿en blomstrende dag på Villa Form 🌿🌼🌸 I dag har FBIE-gjengen fordypet seg i blomstermykker. Tusen takk til Rolf på @vikansblomster for gode tips og råd 🤩 God helg!!

#blomstermykker #aglofbie #wearableflowers #aglovgs #frisørblomsterinteriørogeksponeringsdesign
Følg oss