Aglo-elever bygger utstillingsvegger for kulturskolen

Aglo-elever bygger utstillingsvegger for kulturskolen

Da det ble klart at galleriet i Kimen kulturhus skulle brukes til jubileumsfeiring i stedet for kunstutstilling, stod Stjørdal kulturskoles vårutstilling i fare. Nå har bygg- og anleggselever her på Aglo  trådt til og bygger ti utstillingsvegger, slik at kulturskoleelevene likevel får vist fram kunsten sin.

– Nå kan jeg endelig love kulturskoleelevene en utstilling, sier Christina Henriette Myran, som er lærer både på Aglo og kulturskolen.

Byggingen skjer som en del av undervisningen, og gir verdifull praksis til Aglo-elevene – både ungdom og voksne, med ulik bakgrunn og erfaring.

– Det føles godt å kunne bidra, sier eleven Sapta Pandia.

Takket være Aglo-elevenes innsats, får kulturskoleelevene en utstilling også i år!

Foto: Jonas Skjervold

Les også artikkelen i bladet.no her.

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

I dag var påbygg-elevene på Hegra festning i forbindelse med markeringen av frigjøringsdagen. Samtidig ble festningen formelt fredet av Riksantikvaren – 80 år etter at Norge ble frigjort fra okkupasjon 🇳🇴 ... Se merSe mindre

I dag var påbygg-elevene på Hegra festning i forbindelse med markeringen av frigjøringsdagen. Samtidig ble festningen formelt fredet av Riksantikvaren – 80 år etter at Norge ble frigjort fra okkupasjon 🇳🇴Image attachmentImage attachment+1Image attachment
Last mer

Instagram poster
For ei produktiv, kreativ, bærekraftig og artig uke vi har hatt Villa Form🌞🤩🦸‍♀️. 
@aglo_fbie #aglofbie #aglovgs #bærekraftig #kvislabakkenskole #innovasjon #vikansgartneri
I anledning bærekraftsuka har de ulike avdelingene deltatt i en innovasjonscamp der de har lagd bærekraftige produkter! Flinke og kreative elever!