Skoleskyss

Skolebuss til og fra Aglo videregående skole

Morgen:
  • Fra Halsen ungdomskole kl. 08.20
  • Fra Stjørdal stasjon kl. 08.25
Ettermiddag:
  • Fra Aglo videregående skole kl. 15.15
  • Bussen korresponderer med videre busser mot blant annet Hegra, Lånke og andre nærliggende områder

Gratis skoleskyss for elever i Trøndelag

Dersom du er folkeregistrert i Trøndelag, har du rett til gratis skoleskyss (fortrinnsvis med buss). For å benytte deg av dette tilbudet, må du søke skoleskyss.

Reisebevis i PocketID

Alle videregående elever får tilgang til reisebeviset sitt i appen PocketID. Her finner du all nødvendig informasjon om hvordan du kommer i gang:

Tilrettelagt skoleskyss ved helsemessige behov

Dersom du av helsemessige årsaker ikke kan benytte skolebussen, må du ta kontakt med skolen for mer informasjon. 

Parkering

Det er parkeringsmuligheter ved skolen, men vi oppfordrer alle elever til å benytte skolebussen. Dette sparer både lommeboka og miljøet!

Spørsmål?

Hos oss er det alltid noen som kan bistå deg

Følg oss

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook poster

Gjennom den kulturelle skolesekken fikk byggavdelinga på Aglo muligheten til å besøke Sverresborg Trøndelag folkemuseum og lære om tradisjonelt bygningshåndverk. Elevene fikk være med på å lage nye tømmerstokker til stallen og fjøset på Meldalstunet, som opprinnelig ble bygget på 1600-tallet og senere flyttet til museet i 1934.

Gjennom opplegget Fra skog til hus fikk elevene et unikt innblikk i lafteprosessen. De undersøkte gamle tømmerstokker, lærte om merkinger og tegninger, og fikk prøve seg på ulike tradisjonelle teknikker!Image attachmentImage attachment+2Image attachment

Gjennom den kulturelle skolesekken fikk byggavdelinga på Aglo muligheten til å besøke Sverresborg Trøndelag folkemuseum og lære om tradisjonelt bygningshåndverk. Elevene fikk være med på å lage nye tømmerstokker til stallen og fjøset på Meldalstunet, som opprinnelig ble bygget på 1600-tallet og senere flyttet til museet i 1934.

Gjennom opplegget "Fra skog til hus" fikk elevene et unikt innblikk i lafteprosessen. De undersøkte gamle tømmerstokker, lærte om merkinger og tegninger, og fikk prøve seg på ulike tradisjonelle teknikker!
... Se merSe mindre

2 dager siden
Last mer

Instagram poster
🌸Vi ønsker alle en god helg med Vg2 Søm sitt prosjekt BLUSE OG SKJØRT!🌸
I dag var byggavdelinga på @sverresborgmuseum for å lære om tradisjonelt bygningshåndverk! #aglo #lafting #tradisjonshåndverk  #sverresborg
DH og Vg2søm ønsker alle en god helg.☀️