Rådgivere, PPT

…OG HELSESØSTER

På Aglo vgs. har vi rådgivere tilknyttet de ulike avdelingene. På bildet under ser du dem:  F.v.  Heidi Bjørkøy, GørildJoramo (rektor), Janne Bonslett, Monica Ryggvik, Lars Tore Strand og Bjørg Kristin Aamodt.

 

Rådgivere på Aglo vgs

AvdelingNavne-post
HOBjørg K. Aamodtbjørg.kristin.aamodt@aglo.no
TIPJanne Bonsletjanne.bonslet@aglo.no
BYGGJanne Bonsletjanne.bonslet@aglo.no
DHBjørk K. Aamodtbjørg.kristin.aamodt@aglo.no
SESLars Tore Strandlars.tore.strand@aglo.no
AFMonica Ryggvikmonica.ryggvik@aglo.no
GR.SKOLEHeidi Bjørkøyheidi@aglo.no

 

Rådgivernes oppgaver er blant annet dette:

  • støtte kontaktlærerne
  • bidra med dokumentasjon, blant annet IOP’er
  • være en samtalepartner for elevene
  • avdelingens bindeledd til eksterne samarbeidspartnere (PPT, PUT m.fl.)
  • koordinering opp mot Ungdomskontakten i kommunen
  • yrkes- og utdanningsveiledning
  • markedsføre skolen utad

Helsesykepleier

Helsesykepleierne Liv Johanne Rekstad (t..v.) (mob. 45 87 67 80 og e-mail liv.johanne.dahlo.rekstad@stjordal.kommune.no) og Eva Karin Evenhus (mob. 47479577 og e-mail eva.karin.evenhus@stjordal.kommune.no) har kontortid på skolen tirsdager. Kan da kontaktes i første etasje i «Fjøset». Ring gjerne eller send en SMS. De to deler en stilling på 30 prosent

Helsesykepleierne kan blant annet hjelpe deg med følgende:

  • en samtalepartner eller rett og slett en «luftekanal»
  • praktisk info i forbindelse med sykdom, prevensjon, lege etc.
  • gi støtte i en kanskje anstrengende hverdag

Les mer om dem her.

PPT

PPT er tilstede på Aglo hver tirsdag 08-15.30. Du kan kontakte enten Kirsti Østgård (kirsti.ostgaard@varnesregionen.no – mob. 476 40 389) eller Frode Lauvsnes (frode.lauvsnes@varnesregionen.no – mob. 976 11 060)

Østgaard har ansvar for følgende tre avdelinger: HO, BYGG og SES. Lauvsnes for: DH, AF og TIP

Andre tjenester

I starten av skoleåret har vi kartleggingsprøver i matematikk, norsk og engelsk. Dette for å finne ut om det er nødvendig med ekstra faglige hjelpetiltak. Det kan være snakk om ekstra støtte i form av ekstra lærere i timene, individuell hjelp eller kurs rettet mot spesielle områder, for eksempel dysleksi.

Ta kontakt med rådgiver på din avdeling for flere opplysninger.

Trenger du henvisning til PPT. Klikk på lenken under.